Figyelem! Aki nem szeretne sokkot kapni, az ne olvassa el. Én majdnem lefordultam a székről, miközben fordítottam. Reméljük, hogy nem történt semmi ilyesmi (mármint ami a cikkben van).
Johnny Kitagawa 1931 október 23-án született Los Angeles-ben. A Johnny and Associates producere, amely a legnagyobb és legerősebb férfitehetségek támogatója Japánban.
Kevés kép van közzé téve Kitagawaról. Az interjúk szinte sosincsenek engedélyezve, és a cég hivatalos vezetése Kitagawa hugának a kezében van.
Az 1980-as és 90-es években sok olyan állítás volt, miszerint Johnny szexuálisan zaklatott több fiatalembert. Ezeket a kijelentéseket sosem bizonyították, de voltak pletykák.
A Johnny's Jimusho elnökeként, Kitagawának van egy ügyessége fiatal "bálványkészítésben", akik tudnak énekelni, táncolni, színészkedni, és szerezni neki dollármilliókat az út során. De egyetlen magazin, újság, tévéműsor sem mert keresztbe tenni neki, amíg a Shukan Bunshun, Japán egyik legnagyobb magazinja, a "talpára nem állt" és nem kezdett cikkeket lehozni, melyekben azzal gyanusította őt, hogy szexuális kapcsolata van tinédzser fiúkkal.
"Hogyha van televíziós programod, és nem alkalmazkodsz a Johnny's Jimusho kivánságaihoz, akkor egyik népszerű sztár sem fog szerepelni a programjaidban, nem kapsz interjúkat hirességekkel." mondta Masaru Nashimoto, egy riporter. "Ugyanez érvényes a kiadókra is."
A cikkek október vége fele kezdtek megjelenni, Kitagawa ügynöksége hadat üzent a lapnak. Azzal gyanusította, hogy a Shukan Bunshun hazugságokat és becsületsértő szövegeket terjeszt, ezért megvonta a jogát a hirességek fotóinak, interjúinak lehozatalától. A magazin "testvérkiadói" is vissza lettek utasítva.
Senki sem merte többé felhozni a lap gyanusítgatásait. Senki sem vette figyelembe azoknak a férfiaknak a vallomásait, akiket fiatalkorukban Kitagawa molesztált.
Hiroshi Fujita, egy tanár a Tokiói Sophia University-ben, azt mondta, hogy nincs meglepve. Ez a Kitagawa-történet mutatja, mennyire gyenge a Japán sajtó. "A Japán sajtó nagyon szégyenlős, amikor ilyen intim dologról van szó, mint a szex." mondta Fujita. "Csak akkor mernének lehozni cikkeket Kitagawa-val kapcsolatban, hogyha a rendőrség rászállna."
A legtöbb riporter csak a hivatalos híreket és forrásokat veszi figyelembe, ritkán másznak bele a mélyebb, elrejtett igazságok közé. A legtöbben hivatalos sajtó klubbokba tartoznak, melyeket a kormány alapított.
Kiyondo Matsui, a Shukan Bunshin szerkesztője, büszke a Kitagawaról lehozott cikkekre, mivel rögtön azután, hogy azok megjelentek, rengeteg információt kapott fiúktól és férfiaktól, akik a Johnny's Jimusho-hoz tartoznak/tartoztak.
Ezek az információk annyira ellenállhatatlanok voltak a magazinnak, hogy Kitagawa ügyvédeinek feszült viselkedése ellenére is úgy döntöttek, hogy kiadják.
Két hónap alatt a Shukan Bunshun rengeteg tinédzser fiúval készített interjút. A fiúk elmondták tapasztalataikat, mikor megegyeztek, hogy a kilétük nem lesz elárulva.
A cikkek sokkolták az egész szórakoztatóipart, nem csak a leírások miatt, hanem mert le akarták lökni a trónról Kitagawat, az ipar legbefolyásosabb emberét.
"Ez az első eset, hogy egy jóhírrel rendelkező magazin ilyenről írt volna." mondta Jinichiro Sudo.
Mindezek ellenére Kitagawa "uralkodása" erős, mint mindig. Visszautasította az interjú-ajánlatot, de az ügyvéde, Tsugio Yada, azt mondta egy interjúban, hogy a szexuális zaklatás csak kitaláció.
"Johnny Kitagawa egy jó ember jó hirnévvel, és senki sem hiszi el a hazugságokat, melyeket írtak." mondta Yada. "Egy olyan történetet írni, mely olyan emberek vallomására alapszik, melyek már nem tartoznak a céghez, nem a legjobb módja a cikkírásnak."
A fiúk egy része azt mondta a lapnak, hogy volt szexuális kapcsolatuk Kitagawa-val, mivel attól féltek, hogyha visszautasítják őt, akkor nem fognak befutni, kirugják őket, ahogy egyes srácokkal már megtörténet.
A Shukan Bunshun-on keresztül a The New York Times is megprűbált beszélni a fiúkkal, akik beszéltek a lapnak, de az egészen visszautasították az interjút.
De egy alapító tag az egyik 1970-es tinédzser csapatnak elárulta a The New York Times-nak, hogy Mr. Kitagawa megerőszakolta, amikor 12 éves volt (ez egyre durvább...o.O). A férfi úgy egyezett bele az interjúba, hogy a neve nem lesz megjelenítve, mert fél, hogy esetleg elveszíti munkáját. A kérésére az interjú egy tokiói hotelszobában zajlott le. Most, 40 éves házasság után mérgesen mondta, mennyit szenvedett ő és a többi fiú. Amiután elolvasta a magazin cikkét, úgy döntött, elmondja a saját történetét, mert bántja, hogy Kitagawa folytatja a zaklatást.
"Nem tetszett, mi ment végbe" mondta. "De ha nemet mondtam volna, akkor kirúgtak volna, és nem lett volna hova menjek."
Japán cikkek szerint Kitagawa és idősebb nővére, Mary, akivel a céget irányítsa Los Angelesben nőttek fel.
Kitagawa és a testvére a korai 50-es években tértek vissza Japánba, és 1962-ben elkezdődött a cég története. Johnny Kitagawa-nak megvolt az első áttörő sikere a Four Leaves-el, a tized egyik legsikeresebb bandájával.
Onnantól kezdve Kitagawa "célba vette" a csapataival a tinédzser lányokat. A legjövedelmezőbb egy öttagú csoport, a SMAP.
1997-ben az AERA magazin azt mondta, hogy a Johnny's Jimusho klientjei megjelentek legalább 40 tévéprogramban, 40 reklámban.
Nashimoto azt mondta, hogy sajnálja hogy a média túlságosan vonakodó volt, és nem derített fényt a szexuális zaklatásokra, még azután sem, hogy megjelent egy köny hasonló gyanusítgatásokkal.
"Hogyha a sajtó, beleértve saját magamat is, rendesen kinyomozta volna ezeket az állításokat évekkel ezelőtt, főleg mikor kijött az első könyv ezzel kapcsolatban, akkor talán megmenthettünk volna pár fiút a szenvedéstől." mondta.
Pár kép Johnny Kitagawa-ról:
Forrás: KATT
Szerk. megj.: Nem tudom, mi igaz belőle, és mi nem. Egy oldalon találtam, leforditottam.